Menu

Dziegieć – skuteczny sojusznik w walce z łupieżem

10 września, 2016 - Kosmetyki
Dziegieć – skuteczny sojusznik w walce z łupieżem

Łupież potrafi być prawdziwym wyzwaniem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Brak sukcesów w walce z nim nie powinien jednak prowadzić do zwątpienia w jej zasadność. Jeśli klasyczne szampony nie pomagają, warto zaufać sile natury, w tym zwłaszcza dziegciowi – produktowi, który można uzyskać dzięki suchej destylacji kory lub drewna różnych gatunków drzew.

szampon

Szampon dziegciowy przeciwłupieżowy

Słowa uznania, jakie zbiera szampon dziegciowy nie są przy tym przypadkowe, mamy bowiem do czynienia z produktem naturalnym o właściwościach antyseptycznych i bakteriobójczych. Medycyna ludowa zna dziegieć zresztą od lat, a potwierdzeniem jego skuteczności może być choćby to, że przez stulecia okazywał się on skutecznym środkiem stosowanym podczas walki z chorobami skóry. Sam szampon ma dwa rodzaje zastosowań. Na pierwszy plan wysuwa się to, że oczyszcza włosy i pozwala na pozbycie się zalegającego na nich łupieżu, nie bez znaczenia jest jednak i to, że zapobiega jego odradzaniu się.

Stosowanie szamponu dziegciowego nie jest skomplikowane. Produkt powinien zostać wmasowany w mokre włosy do momentu uzyskania piany, a następnie pozostawiony na nich przez około dwie minuty i starannie spłukany. Kosmetyk można stosować doraźnie, chcąc pozbyć się problemów z łupieżem, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby zmienić go w szampon stosowany podczas każdego mycia włosów. Przemawia za tym choćby jego skuteczność, efekty można bowiem zaobserwować już po kilku pierwszych dawkach.