Menu

Jak dbać o pękające paznokcie?

2 lutego, 2021 - Zabiegi na paznokcie
Jak dbać o pękające paznokcie?

Kiedy pękają paznokcie nie wolno tego ignorować. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który szybko zdiagnozuje przyczynę.
Diagnoza pozwoli poznać przyczyny i zastosować odpowiednie leczenie, aby wyeliminować problem.

Paznokcie a uroda

Paznokcie to element urody, o którym zdarza się zapominać. Często miesiącami pokryte lakierem hybrydowym, wydają się pozornie piękne. Jednak pod warstwami lakieru, mogą się kryć niepozorne pęknięcia, których nie należy lekceważyć.

Jak postępować z pękającymi paznokciami?

Pękające paznokcie mogą być efektem zbyt częstego mycia rąk lub naczyń. Kontakt z detergentami im nie służy. Długie moczenie w wodzie też nie. Wtedy są bardziej podatne na pękanie i łatwiej się łamią. Czynniki pogodowe takie jak mróz, wilgoć, przegrzanie bardzo źle wpływają na płytkę paznokcia.


Dlatego przede wszystkim trzeba stosować gumowe rękawiczki do prac domowych, takich jak mycie naczyń, ręczne pranie, sprzątanie i inne czynności, które narażają paznokcie na kontakt ze szkodliwymi chemikaliami i wilgoć. Należy pamiętać aby nawilżać skórę rąk, za pomocą środków do tego przeznaczonych. Emolienty i olejki do paznokci też mogą pomóc w pielęgnacji.


Warto pamiętać, aby raz na jakiś czas dać paznokciom odpocząć od lakieru hybrydowego.