Menu

Jak odbudować paznokcie?

14 czerwca, 2019 - Zabiegi na paznokcie
Jak odbudować paznokcie?

Zniszczone paznokcie są zmorą wielu kobiet. Mogą być przyczyną dolegliwości bólowych, a przede wszystkim wyglądają nieestetycznie. A przecież trudno o bardziej kobiecy atrybut niż piękne i zadbane dłonie. Jak, więc je odbudować? Z jakich kosmetyków lub zabiegów warto korzystać?

Przede wszystkim – zabezpieczenie paznokci

Warto wiedzieć, że odbudowa paznokcia nie wyklucza nałożenia na nie hybrydy lub żeli. Wystarczy użyć produktu o mocnym działaniu. Przykładem może być IBX system Warszawa. Środek ten jest nakładany tak jak lakier, a następnie utwardzany pod lampą UV. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie sprawi kłopotu żadnej profesjonalnej stylistce paznokci. Później, można przeprowadzić normalną stylizację.

Regeneracja paznokci z zewnątrz i od środka

Ważne jest też by pamiętać, że paznokcie należy odbudowywać równocześnie od środka i z zewnątrz. Ibx system nakłada się na płytkę paznokcia, ale preparat wnika do jego wnętrza i tam działa. To innowacyjne rozwiązanie, które przynosi realne skutki. Warto wiedzieć, że znaczenie dla wyglądu ma też prawidłowo zbilansowana dieta oraz jej suplementy. Nie można też zapominać o podstawowych zasadach higieny. Bez nich, nawet najbardziej innowacyjny preparat nie pomoże. Bardzo ważne jest też, by o paznokcie dbać regularnie – a nie tylko, gdy sytuacja staje się dramatyczna. Dobrze jest mieć na uwadze, że łatwiej jest regenerować paznokcie niż przeprowadzać ich pełną odbudowę.