Menu

Kiedy warto wykonać peeling kawitacyjny?

14 listopada, 2018 - Zabiegi na skórę

Oczyszczanie i złuszczanie skóry to zabiegi, które muszą być wykonywane z dużą częstotliwością. Podstawę takiej pielęgnacji stanowią oczywiście zabiegi wykonywane w domu, ale doskonale jest raz na jakiś czas korzystać także z zabiegów profesjonalnych, wykonując na przykład peeling kawitacyjny w Warszawie w miejscach jak to. Zabieg ten daje doskonałe skutki.

Tylko kiedy nie ma słońca

Zanim umówi się do salonu kosmetycznego na wykonanie tego zabiegu, warto dowiedzieć się, że zaleca się, by wykonywać go tylko w miesiącach jesiennych, zimą i wiosną, do kwietnia. Oczywiście salony nie odmówią, gdy ktoś będzie chciał przeprowadzić go także latem, niemniej jednak może to skutkować na przykład pojawianiem się przebarwień pod wpływem silnego słońca czy też trzeba będzie go unikać, więc nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

kobieta w trakcie kawitacyjnego peelingu

Dla skóry z niedoskonałościami

Peeling kawitacyjny jest świetnym uzupełnieniem dla peelingów stosowanych w domu, gdyż działa dużo głębiej, oczyszczając twarz z zaskórników, martwych komórek, zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum skuteczniej. Poza tym można go polecić osobom, które narzekają na stan swojej cery: mają trądzik, także różowaty, ich skóra usiana jest wągrami, z którymi nie mogą sobie poradzić (peeling kawitacyjny jest jednym z nielicznych sposobów, które naprawdę pozwalają pozbyć się tych brzydkich czarnych kropek), a także mocno się przetłuszcza. Peeling ten pozwala nawet zahamować to ostatnie zjawisko, skóra twarzy po jego wykonaniu więc jeszcze przez długi czas wygląda świetnie.