Menu

Manualne oczyszczanie twarzy – zalety i wady

15 sierpnia, 2019 - Zabiegi na skórę
Manualne oczyszczanie twarzy – zalety i wady

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych elementów dbania o skórę twarzy. Oczyszczanie przeznaczone jest dla osób, które mają cerę trądzikową czy tłustą, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Jakie wady a jakie zalety ma manualne oczyszczanie skóry?

Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie – https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/oczyszczanie-cery ma na celu usuniecie z powierzchni skóry zaskórników, martwego naskórka, nadmiaru łoju, czy pozbycie się ropnych zmian. Zabieg można przeprowadzić na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz na ramionach i plecach.

Zalety ręcznego oczyszczania skóry

Po przeprowadzeniu zabiegu, który trwa około 2 godzin, skóra jest czysta, bez zaskórników oraz krost. Oczyszczone są pory oraz zostaje usunięty martwy naskórek. Wyregulowana zostaje praca gruczołów łojowych.

Zabieg ręcznego oczyszczania twarzy powoduje odświeżenie skóry twarzy, staje się ona delikatna oraz miękka w dotyku. Dzięki przeprowadzonym zabiegom skóra lepiej absorbuje substancje odżywcze zawarte w kosmetykach.

Wady ręcznego oczyszczania skóry

Jedną z cech manualnego oczyszczania skóry twarzy może być momentami mało przyjemny przebieg zabiegu. Przez kilka pierwszych godzin po zabiegu skóra może być podrażniona oraz zaczerwieniona, dlatego nie warto przeprowadzać zabiegu, gdy wieczorem mamy ważne wyjście.

Manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie przeprowadzone przez doświadczonego kosmetologa to gwarancja pięknej skóry bez zaskórników oraz nadmiaru sebum przez kilka najbliższych tygodni. Warto jednak pamiętać, że zabiegu tego nie można powtarzać zbyt często.