Menu

Na czym polega manicure Vinylux?

9 marca, 2020 - Zabiegi na paznokcie
Na czym polega manicure Vinylux?

Każda kobieta chce mieć ładne i modne paznokcie. Nie jest to trudne wobec bogactwa oferty salonów kosmetycznych i sklepów drogeryjnych. Problemem staje się wybór lakieru do paznokci.

Czym różnią się lakiery do paznokci?

Generalnie lakiery do paznokci możemy podzielić na trzy grupy:

• zwykłe,
• hybrydowe,
• winylowe.

Zwykłe lakiery do paznokci są najtańsze, ale ich trwałość jest bardzo krótka. Czasami wytrzymują zaledwie 2-3 dni.

Manicure hybrydowy jest najbardziej trwały, bo paznokcie zachowują swój blask nawet przez 3 tygodnie. Z tego też względu jest najbardziej popularne, nawet intensywne używanie wody nie wpływa na trwałość lakieru. Zdecydowanym minusem jest koszt manicure hybrydowego, czas jego nakładania, trudności z usunięciem, konieczność używania odżywek.

Na czym polega manicure winylowy

To stosunkowo jeszcze mało popularny zabieg kosmetyczny, stosują go salony w Warszawie, Wrocławiu i jeszcze kilku większych miastach.

Manicure przy użyciu lakierów winylowych łączy w sobie zalety lakierów zwykłych i hybrydowych, ale równocześnie niweluje ich wady. Jego trwałość oscyluje między 7 a 10 dniami. To zupełnie wystarczający okres, bo po tym czasie zaczyna odrastać płytka paznokciowa. Proces nakładania lakieru jest znacznie prostszy, wystarczy baza, lakier i nawierzchniowy. Manicure Vinylux jest jeszcze prostszy, ponieważ lakier zawiera odżywczą bazę i utwardzacz, nie wymaga stosowania lampy UV, ponieważ utwardza się pod wpływem promieni słonecznych, trwa to ok. 10 minut.

Manicure Vinylux to także dobre rozwiązanie dla osób, które szybko nudzą się stylizacją swoich paznokci.