Menu

Opuncja figowa – cudo dla urody

15 września, 2016 - Kosmetyki
Opuncja figowa – cudo dla urody

W przypadku naturalnych, tworzonych z receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie kosmetyków bardzo istotne jest korzystanie z właściwych składników. W tym przypadku właściwe składniki to takie, które mają w sobie odpowiednie ilości naturalnych substancji, dzięki czemu pielęgnują, nawilżają oraz dbają o skórę i włosy.

olejek

Olejek z pestek opuncji figowej

Jednym z takich składników jest również opuncja figowa, bardzo mało znana w Polsce, ale doceniana praktycznie na całym świecie za swoje doskonałe właściwości. Sprawdźmy, dlaczego warto ją stosować orz w jakiej formie będzie sprawiała, że cała skóra i włosy będą prezentowały się jeszcze lepiej niż dotychczas.

Działanie opuncji

Opuncja figowa to przede wszystkim roślina wykorzystywana bardzo wszechstronnie. W przypadku kosmetyków będzie doskonale wpływać na nawilżenie skóry, a także sprawiać, że cera będzie bardziej nawilżona, napięta oraz jędrna. Wszystko z uwagi na zawartość licznych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, które gwarantują dostarczenie sporej dawki antyutleniaczy.

W jakiej formie?

Przede wszystkim warto zainwestować w olejek z opuncji figowej. Powinien być on zimnotłoczony, dzięki czemu nie są usuwane z niego żadne witaminy oraz korzystne substancje odżywcze. Co więcej, olejek taki jest najbardziej wartościowy, gdy tłoczy się go z nasion. Kupując olejki z opuncji figowej warto sprawdzić, czy są ekologiczne, czyli bez parabenów i konserwantów.

Olejek z opuncji figowej kupisz na Triny.pl – [więcej informacji].