Menu

Pedicure klasyczny – sposób na piękne i zdrowe stopy!

9 maja, 2021 - Zabiegi na paznokcie
Pedicure klasyczny – sposób na piękne i zdrowe stopy!

Zadbane i zdrowe stopy to dobra wizytówka każdego człowieka. Warto o nich pamiętać, szczególnie latem, kiedy pogoda sprzyja odsłanianiu nóg. Pedicure klasyczny to idealny sposób, aby nadać stopom estetyczny wygląd i zadbać o ich kondycje. Wypiłowane paznokcie i gładka skóra na pewno dodadzą pewności siebie.

Na czym polega pedicure klasyczny? 

Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, który polecany jest zarówno dla kobiet i mężczyzn. To tradycyjna metoda dbania o stopy i paznokcie, pozwala na usunięcie zrogowaciałego naskórka i nieestetycznych odcisków. Skóra jest odpowiednio zmiękczana i pielęgnowana, dzięki czemu cały proces jest bardzo relaksujący. Paznokcie są wypiłowane, w zabiegu skraca się płytkę i odsuwa skórki, które potem zostają usunięte. Na koniec pedikiurzystka wykonuje masaż z peelingiem, aby jeszcze bardziej zwiększyć uczucie komfortu i odprężenia. Dopełnieniem klasycznego pedicure jest pomalowanie paznokci bezbarwnym lub kolorowym lakierem. osoby zainteresowane mogą zadzwonić i umówić się na zabieg choćby w tym salonie: https://easynails.pl/uslugi/pedicure/pedicure-klasyczny/.

Jak dbać o stopy po zabiegu?

Aby estetyczny efekt utrzymał się jak najdłużej, warto zadbać o stopy także samodzielnie. Do codziennej kąpieli można wprowadzić sole zmiękczające i peelingi do stóp, a po dokładnym wysuszeniu nałożyć krem zmiękczający. Oprócz tego można stosować masaż, robić ćwiczenia z uwzględnieniem stóp albo po prostu spacerować. Ważne jest także noszenie butów bądź skarpet z naturalnych tworzyw i tkanin, które będą delikatniejsze dla skóry na stopach. To wszystko w połączeniu z regularnymi wizytami u kosmetyczki sprawi, że pięknymi stopami będzie można się cieszyć cały rok.