Menu

Szybkoschnący lakier hybrydowy bez lampy

14 marca, 2019 - Zabiegi na paznokcie
Szybkoschnący lakier hybrydowy bez lampy

manicureJak szybko wysuszyć paznokcie? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele kobiet, które malowanie paznokci zostawiają na ostatnią chwilę przed ważnym wydarzeniem. W takiej sytuacji pośpiech może być złym doradcą. Aby lakier związał się na płytce paznokcia potrzebny jest czas. Gdy zbyt szybko nałoży się drugą warstwę, to można zupełnie popsuć efekt końcowy i paznokcie trzeba będzie malować raz jeszcze, co w efekcie zabierze jeszcze więcej czasu.

W jaki sposób szybko wysuszyć paznokcie?

Paznokcie można zostawać do samodzielnego wyschnięcia lub też odrobinę proces ten przyspieszyć. Przydać się w tym celu może suszarka do włosów lub inne urządzenie emitujące strumień ciepłego powietrza. Należy pamiętać jednak o tym, aby używać takich urządzeń w bezpiecznej odległości, tak by nie poparzyć skóry.

Zimna kąpiel z lodem

Alternatywnym sposobem na to, by lakier na płytce paznokcia szybciej się związał będzie kąpiel lodowa. Potrzebna będzie do niej miska z lodowatą wodą oraz kostki lodu. Paznokcie trzeba w zimnej wodzie zanurzyć na około minutę. Po upływie tego czasu lakier powinien być twardy i odporny na powierzchowne uszkodzenia.

Lakier hybrydowy bez lampy

Warto także stosować lakiery, które szybko schną. Przykładem takich produktów bez wątpienia będą lakiery hybrydowe bez lampy. Aby z nich korzystać nie trzeba mieć żadnych dodatkowych urządzeń, należy jednak pamiętać o tym, aby do zabiegu odpowiednio przygotować paznokcie dokładnie je czyszcząc.