Menu

Troska o twarz bez sztucznych konserwantów

20 września, 2016 - Kosmetyki
Troska o twarz bez sztucznych konserwantów

Bardzo często możemy usłyszeć, że chemia w kosmetykach jest czymś na tyle oczywistym, że powinniśmy w końcu pogodzić się z jej istnieniem.

krem1Niestety, jej obecność nie przyczynia się jedynie do tego, że stosowane przez nas kosmetyki mogą być używane dłużej i mają lepsze właściwości. Odpowiada również za podrażnienia skóry oraz reakcje alergiczne, często stanowi przy tym zagrożenie nie tylko dla osób o cerze wrażliwej, ale również normalnej, tłustej i mieszanej. Na szczęście, istnieje dla niej alternatywa.

krem2Gdybyśmy mieli wskazać kosmetyki, które należy wybierać ze szczególną starannością, z pewnością szczególną uwagę poświęcilibyśmy kremom do twarzy. To właśnie jej wygląd mówi przecież otoczeniu o tym, ile mamy lat, nie dziwi więc to, że wybierając kosmetyki pielęgnacyjne, coraz więcej uwagi poświęcamy ich składowi. Naturalne kremy do twarzy wcale nie należą, na szczęście, do rzadkości. Pojawiają się jako część oferty wielu firm, coraz częściej myślą o nich przy tym również renomowani producenci.

Zwykle rozwiązania tego typu polecane są osobom o cerze wrażliwej, ta bowiem wymaga szczególnej troski i wiele klasycznych kosmetyków wyrządza jej poważne szkody. Naturalnymi kremami do twarzy zachwycają się jednak również osoby, które nie maja problemów z uczuleniami. Nie powinno to zresztą zaskakiwać, kosmetyki naturalne są bowiem łagodniejsze i bardziej bezpieczne, ich właściwości nie odbiegają zaś znacząco od tych, jakie mają rozwiązania, w skład których wchodzą sztuczne konserwanty i barwniki.

Cały zestaw naturalnych kremów do twarzy znajdziesz na: http://triny.pl/160-kremy-do-twarzy