Menu

Zalety mydła cedrowego

16 marca, 2017 - Kosmetyki
Zalety mydła cedrowego

Często poszukujemy do pielęgnacji ciała oraz włosów skomplikowanych kosmetyków złożonych niejednokrotnie z wielu substancji – niekoniecznie dobrze wpływających na zdrowie skóry czy włosów. Co jednak, gdyby wszystkie te kosmetyki zastąpić tylko jednym, ale zdrowym i naturalnym?

Oczywiście wydaje się to niemożliwe, bo zwyczajnie przywykliśmy do stosowania osobnych kosmetyków na właściwie każdą część naszego ciała. Zapominamy jednak, że kosmetyki te niejednokrotnie posiadają wiele substancji drażniących, sztuczne konserwanty, barwniki czy inne powodujące alergie składniki.

9367

Zalety mydła cedrowego

Na początku należy wspomnieć o tym, że z uwagi na swój skład mydło to doskonale sprawdza się jako kosmetyk regenerujący i gwarantujący przedłużenie młodego wyglądu włosów czy skóry. Delikatne, naturalne składniki myjące świetnie czyszczą naskórek, a olejki eteryczne wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry. Dodatkowo skóra jest nawilżona i odżywiona, a w przypadku włosów znika problem łupieżu czy wypadających włosów.

Skład kosmetyku

Mydło cedrowe (zobacz) jest kosmetykiem stuprocentowo naturalnym – nawet składniki myjące są zdrowe dla skóry, bo pochodzące z korzenia mydlnicy lekarskiej. Prócz tego podstawą mydła jest olejek z syberyjskiego cydru, a także bażyna syberyjska, dwie substancje będące źródłem licznych mikroelementów. Znajdziemy tam także olej arnikowy, jagody z czerwonego jałowca oraz żywicę z sosny – wszystkie składniki zupełnie naturalne.